Jak długo można przyjmować Dexilant i Duspatelin?

witam, chciałam zapytać jak długo można przyjmować dexilant i duspatelin? zostały mi przepisane ale nie wiem czy mam wybrać całe opakowania czy odstawić po tym jak odczuje poprawe?

Lek. Paweł Szadkowski

Zależy to od pani choroby podstawowej, z której powodu zostały pani zalecone ww. leki. Przykładowo choroba refluksowa przełyku może wymagać nawet wieloletniego/przewlekłego stosowania, a choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy może wymagać tylko kilku tygodni stosowania. Sugeruję żeby skonsultowała się pani w tej sprawie z pani lekarzem prowadzącym.