Jak długo można przyjmować sertralinę?

witam. Jak długo można przyjmować sertralinę (SSRI-Zoloft)? Ile tygodni/ miesiecy/ czy lat wynosi maksymalna terapia tym lekiem? Czy dłuższe przyjmowanie tego leku ma jakieś długofalowe skutki uboczne?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, sertralina jest lekiem, który może (w zależności od wskazań) być stosowanym przewlekle. Nie ma górnej granicy, zaleca się kilkumiesięczne przyjmowanie leku po ustąpieniu objawów.
Lek ma wiele działań niepożądanych, zwykle są one nieznacznie nasilone i są ogólne, jak: zawroty głowy, biegunki, nudności, zaburzenia czynności seksualnych, drżenia, jadłowstręt, szczegółowy wykaz działań niepożądanych znajduje się w ulotce leku.