Jak długo można stosować Hydroksyzynę bez szkody dla zdrowia i ryzyka uzależnienia?

Proszę uprzejmie o udzielenie informacji, jak długo można stosować hydroksyzynę bez szkody dla zdrowia i ryzyka uzależnienia? Mam ostatnio okres w życiu, w którym mam sporo stresów co przekłada się na kłopoty ze snem. Od nieco ponad tygodnia przyjmuję z przerwami dawki od 10 - 20 mg (najniższe wg danych na ulotce) w celu wyciszenia się przed uśnięciem. Lekarz informował mnie, że to słaby lek, jednak nie dopytałam ile czasu można go brać bez ryzyka uzależnienia. Pozdrawiam

Hydroksyzyna jest lekiem na receptę, przepisywanym wraz z dawkowaniem przez lekarza. Ryzyko uzależnienia się od pojedynczego opakowania leku jest małe, a po zakończonej terapii i tak wymagana będzie wizyta u lekarza celem przepisania nowego opakowania.

Witam,
hydroksyzyna nie jest uzależniająca jednak w przypadku przedłużających się problemów zachęcałabym także do wizyty u psychoterapeuty. Substancja fizjologicznie nie jest uzależniająca, jednak gdyby sytuacja była taka, że mimo wszystko problemy się przedłużają lepszym wyjściem byłoby ich rozwiązanie w psychoterapii. Na chwile obecną sytuacja zdaje się być pod kontrolą, jednak w razie potrzeby proszę pytać lekarza o psychoterapię także. Pozdrawiam.