Locoid - jak długo można stosować?

Witam, moja wiadomość dotyczy Locoid, ponieważ nabawiłem się alergii i wlasnie Locoid mialem przepisany. Dostalem alergii od Farby do Włosów dostałem silnego uczulenia od farby do włosów na pogotowiu dostałem zastrzyk ze sterydami , bo strasznie spuchłem, teraz występuje jedynie wysiek z Krostek i pozostały mi się placki czerwone/swędzące. Stosuje Locoid. Głowa nadal jest tkliwa i delikatna, mam problemy zeby dotknac skore. Pani Dermatolog przepisała mi okłady z kwasu Borowego 2x na dzień , Polcortolon w Spray 1x i Emulsje Locoid 1Mg/g smarowanie na noc , i moje pytanie jest odnośnie Locoid, przez jaki okres mogę go używać bezpiecznie by nie narazić się na skutki uboczne ? Locoid ma w ogóle jakieś skutki uboczne, ktore moga mnie spotkac? Nie chce po raz kolejny podraznic skory głowy i wlosow, bo moze skonczyc sie to nieciekawie. Locoid ma dobre opinie, ale czy jest jakis termin po ktorym bezwzglednie nalezy zaprzestac uzywania Locoidu? Bede wdzieczny za sugestie dotyczące Locoidu i uwazajcie stosujac farby do wlosow, nie sadzilem ze dostane tak mocnego uczulenia.

Lek. Katarzyna Szymczak

Jeśli stosuje go pan tylko raz dziennie to jest to dość mała dawka i można stosowac nawet kilka tygodni, w miarę poprawy stanu skóry sugeruję zmniejsza dawkę i smarować np co drugi dzien.
Pozdrawiam