Jak długo można zażywać leki po zawale?

Miałem zawał 8 lat temu od tego czasu zażywam P*** 75mg. Mój lekarz powiedział, że jak mnie stać na ten lek to mogę go dalej zażywać. Oczywiście stać mnie na ten lek tylko nie wiem czy tak długi okres zażywania tego leku nie jest szkodliwe. Chciałem jeszcze nadmienić, że mam tętniaka aorty brzusznej 4.5cm. Bardzo proszę o poradę. POZDRAWIAM.

Witam serdecznie,
  Może Pan nadal przyjmować lek. Nie powoduje on działań niepożądanych. Nie ma ograniczeń czasowych co do jego przyjmowania. Najczęstszą przyczyną jego odstawienia jest bariera finansowa.
Pozdrawiam