Możliwości leczenia dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są możliwości leczenia dzieci autystycznych.

Mgr Kamila Drozd Psycholog
80 poziom zaufania

Witam serdecznie!

Nie ma określonych ram czasowych, które określają, jak długo należy brać leki antydepresyjne. Czas farmakoterapii depresji zależy od indywidualnego przypadku – od tego, jakie objawy towarzyszą pacjentowi, jak długo utrzymuje się depresyjny nastrój, czy depresji nie towarzyszą objawy psychotyczne (np. urojenia nihilistyczne), czy chory nie ma myśli samobójczych, na jaki rodzaj depresji choruje (epizod depresyjny łagodny, umiarkowany, ciężki). Ponadto, leki dobiera się w zależności od typu zaburzenia depresyjnego. Trochę inne leki stosuje się w odniesieniu do depresji endogennej, inne – w przypadku pacjentów z depresją reaktywną, dystymią, depresją poporodową, depresją sezonową itp. Czas zażywania leków przeciwdepresyjnych zależy od ich potencjału uzależniającego, od tego, z jakimi innymi środkami lek jest łączony. Okres farmakoterapii zależy też od tego, czy pacjent zażywa leki z grupy SSRI (selektywne inhibitory zwrotnego wychwytu serotoniny), TLPD (leki trójpierścieniowe), I-MAO (inhibitory monoaminooksydazy), SNRI (inhibitory wychwytu zwrotnego noradrenaliny i serotoniny) itp. Tylko lekarz psychiatra może decydować o dobrze leków antydepresyjnych, ich dawce i czasie stosowania przez pacjenta. Nigdy nie wolno leczyć się „na własną rękę”. Leczenie depresji powinno być prowadzone pod okiem doświadczonego lekarza psychiatry. Więcej o antydepresantach można przeczytać tutaj:

http://portal.abczdrowie.pl/srodki-antydepresyjne
http://portal.abczdrowie.pl/antydepresanty
http://portal.abczdrowie.pl/ziolowe-leki-uspokajajace

Pozdrawiam i życzę powodzenia!

0

Witam!
W leczeniu depresji leki są podstawą, początkowo leczy się intensywnie objawy choroby, a po ustąpieniu ostrych objawów stosujemy leki tzw. podtrzymujące, czyli przeciwdziałające nawrotom choroby. Leki stosowane w leczeniu depresji są całkowicie bezpieczne, nie powodują uzależnienia, wymagają jednak okresowego wykonywania badań kontrolnych, które zleca lekarz psychiatra.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty