Jak długo należy się dodatkowo zabezpieczać?

Witam. Stosuję pierścień antykoncepcyjny. 2 dnia przerwy zaczęłam przyjmować k***. W dniu założenia kolejnego krążka przyjmę ostatnią dawkę. Jak długo powinnam się dodatkowo zabezpieczać? Co jeśli terapia przedłuży się o tydzień (tj. do 8 dnia stosowania krążka)? Czy moment cyklu, w którym przyjmuje się antybiotyk ma wpływ na długość okresu dodatkowego zabezpieczania? Z góry dziękuję za pomoc. pozdrawiam. B.M.

Redakcja abcZdrowie

Dodatkowe metody antykoncepcyjne w przypadku stosowania hormonalnej antykoncepcji i przyjmowania antybiotyku zalecane są w czasie stosowania antybiotyku i przez 7 kolejnych dni po jego zakończeniu.