Jak długo należy stosować Fanipos?

Lekarz zapisał mi Fanipos - aerozol do nosa, ale nie powiedział przez jaki okres czasu stosować. Dodam, że byłem u lekarza gdyż mój katar trwa już od ponad miesiąca, a stosuje już tydzień ten aerozol i zastanawiam się jak długo mogę bo są to sterydy i obawiam się O ich szkodliwe skutki . Moje pytanie jak długo jeszcze powinienem stosować Fanipos?

Jeżeli to katar niealergiczny to nie wolno stosować sterydów. Proszę przeczytać ulotkę. Tam jest napisane że nie wolno stosować sterydów w chorobach wirusowych, bakteryjnych i grzybiczych a więc w większości naszych chorób. Ale sterydy w Polsce leją się bez opamiętania. Szczególnie tragiczne jest to zjawiska dla przyszłości zdrowotnej dzieci. Zawsze przed przyjęciem leku czytajcie ich ulotki. szczególnie ich działania niepożądane przeciwwskazania i interakcje z innymi lekami i pokarmami.