Jak długo należy stosować leki SSRI?

Oczywiście to zależy od przypadku ale chciałam spytać jak długo trzeba przyjmować leki SSRI, TLPD, SNRI po odnotowaniu poprawy (nerwica natręctw lub nerwica lękowa)? Przy zażywaniu klomipraminy wystarczyło w sumie 7 miesięcy i poprawa była na bardzo długo, ciekawi mnie czy przy SSRI lub SNRI nie bierze się ich dłużej - widzę, że ludzie biorą je nawet po kilka lat? Obecne zażywam głównie wenlafaksynę - czy zazwyczaj trzeba ją brać dłużej niż klomipraminę?

Witam!
Po uzyskaniu poprawy zazwyczaj leki, o których Pani wspomniała podajemy przez minimum 6 miesięcy (przyjęło się przekonanie, że zmniejsza to zagrożenie nawrotami). Nie należy zapominać o psychoterapii, którą stosują dłużej.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.