Jak długo należy zakładać opatrunek do wewnątrz rany po nacięciu ropnia okołoodbytniczego?

Witam, Dwa miesiące temu mąż miał nacięty ropień okołoodbytniczy. Proszę o informację jak długo należy zakładać opatrunek do wewnątrz rany? Na ten moment ropa nie sączy się, rana wygląda dobrze ale niewiele się zagoiła od dna natomiast zwęziła się. Czy takie opatrunki należy zakładać tylko do momentu całkowitego odprowadzenia ropy a potem pozwolić ranie zagoić się? Dziękuję

Leczeni opatrunkowe musi odbywać się pod okresową kontrolą chirurga. Trwa ono czasami długo i u Państwa przynosi dobre efekty. Należy je kontynuować.