Jak długo po ekstrakcji zęba nie ma się czucia?

Wczoraj miałam ekstrakcję dolnej ósemki. Jest prawie 24 godziny po zabiegu a ja nadal nie mam czucia w dolnej wardze i dziąśle. Czy to uszkodzenie nerwu czuciowego? Jak poznać? Co robić?! Bardzo się boję...

Proszę postępować zgodnie z zaleceniami i zgłosić się na wizytę kontrolną w wyznaczonym terminie.Podane objawy nie koniecznie mogą być spowodowane uszkodzeniem gałązki nerwu.

Taka sytuacja może być powikłaniem przy podawaniu znieczulenia lub usuwaniu samego zęba. Jeśli korzenie ósemki znajdowały się blisko nerwu, to mogło dojść do jego uszkodzenia – stąd utrata czucia. Najczęściej porażenie nerwu jest przejściowe i czucie powraca, może to potrwać kilka tygodni lub nawet miesięcy, ponieważ nerwy regenerują się bardzo powoli. Pomocniczo może Pani stosować kompleks witamin B oraz biostymulację laserem u stomatologa, co powinno pobudzić regenerację nerwu.

Pozdrawiamy, stankowscybialach.pl, badzbystry.pl