Jak długo po odstawieniu tabletek Androcur trzeba zapobiegać ciąży?

Witam, moja ginekolog przepisała mi tabletki androcur, niestety nie poinformowała mnie o tym, że konieczna jest przy nich antykoncepcja - ewentualna ciąża może się źle skończyć. Tego dowiedziałam się z pewnego forum na internecie jednak żadnych innych informacji nie mogę znaleść. Jak długo po odstawieniu tych tabletek trzeba zapobiegać ciąży. A co, gdyby jednak ta ciąża była? Proszę o więcej informacji. Dziękuję

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza prowadzącego leczenie. Po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.