Jak długo po pominięciu tabletki jest obniżona skuteczność antykoncepcji hormonalnej?

Zazwyczaj biorę tabletki o godzinie 22. Niestety, wczoraj zapomniałam, i wzięłam ją dopiero dziś o 12, minęło więcej niż 12 godzin (była to 16 tabletka, czyli 3 tydzień). Wiem, że w najbliższym czasie nie będę odbywać stosunków, a od ostatniego minął tydzień. Zastanawiam czy, jeśli teraz dokończyłabym ten blister do końca i potem zrobiła tę 7-dniową przerwę i zaczęła kolejny, to jak długo będzie występowało ryzyko?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Najlepiej będzie, jeśli skończy Pani to opakowanie i zamiast robić 7-dniową przerwę, od razu rozpocznie Pani kolejny blister. Jeśli Pani tak postąpi, to skuteczność antykoncepcji będzie zachowana. Miesiączka najprawdopodobniej wystąpi pod koniec drugiego opakowania (mogą wystąpić także plamienia).

Pozdrawiam!