Jak długo po poronieniu test ciążowy daje wynik pozytywny?

Jestem po łyżeczkowaniu, po miesiącu zrobiłam test ciążowy i wynik był pozytywny. Czy jestem w ciąży czy test nie jest wiarygodny, jak długo może być wynik pozytywny?

Zaznaczam, iż tylko raz odbyłam stosunek przerywany w tydzień przed testem. Proszę o odpowiedż.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Mało prawdopodobne, by test wykonany w tydzień po stosunku dał już wynik pozytywny, nawet gdyby doszło do zapłodnienia w dniu współżycia. Najprawdopodobniej wynik jest spowodowany utrzymywaniem się stężenia betaHCG w Pani krwi na poziomie powyżej progu wykrywalności dla testów ciążowych. Taki stan może utrzymywać się różnie długo, od kilku dni do ponad miesiąca. Zależy to stężenia betaHCG w organizmie ciężarnej w momencie poronienia.
Pozdrawiam serdecznie!