Jak długo po usunięciu ginekomastii może utrzymywać się opuchlizna?

Witam, jak długo po operacji ginekomastii (cięcie pod otoczką i kilka cm w kierunku pachy) może utrzymywać się opuchlizna/obrzęk? Jestem 18dni po zabiegu. Od wewnętrznej strony klatki skóra jest taka jakby luźna, natomiast u góry klatki jest twarde i nie wiem czy to twarde to opuchlizna czy może cos innego. Dodam że wizyta kontrolna u tego chirurga aktualnie nie bardzo wchodzi w grę, ponieważ to kawał drogi i obecnie nie jestem w stanie pokonać takiego dystansu.

Witam , proszę udać się na badanie do innego chirurga! Ja , na odległość , bez zbadania nie jestem w stanie udzielić porady! z.żurawski