Jak długo po wyleczeniu węzeł może być powiększony?

W chwili obecnej przechodzę zapalenie zatok, biorę antybiotyk klabax. Dwa dni temu zauważyłam powiększony węzeł chłonny podżuchwowy po prawej stronie. Innych węzłów nie wyczuwam. Węzeł ten jest miękki, da się przesuwać pod palcami, czy to id infekcji? Trzy miesiące temu robiłam morfologię - wszystkie wyniki ok. Czy to może być od infekcji? Jak długo po wyleczeniu węzeł może być powiększony?

Lek. Katarzyna Szymczak

Opis sugeruję węzeł powiększony odczynowo przy infekcji, węzeł powinien wrócić do swoich rozmiarów po wyleczeniu infekcji, ale zdarza się że węzły po infekcji ulegają zwapnieniu i pozostają powiększone.
Pozdrawiam