Jak długo po złamaniu V kości śródstopia i skręcenia kostki noga może być spuchnięta i bardzo czerwona?

Jak długo po złamaniu V kości śródstopia i skręcenia kostki noga może być spuchnięta i bardzo czerwona? Czym skutecznie zbijać opuchliznę (okłady Altacetu nie bardzo pomagają)? Czy kostka po skręceniu nie powinna być nastawiona?

Dzień dobry
W zależności od rodzaju złamania V kość śródstopia zrasta się 5 do 8 tygodni. Obrzęk i zaczerwienienie stawu skokowego może po skręceniu utrzymywać się nawet do 8 tygodni. W przypadku utrzymujących się dolegliwości oraz obrzęków konieczna jest konsultacja ortopedyczna.
Pozdrawiam
Krzysztof Bryłka - chirurg stopy i stawu skokowego