Jak długo podawać krople na łzawienie i ropienie oka u 3,5-miesięcznego dziecka?

Witam. Byłam z córka ( 3,5 miesiaca ) u lekarza rodzinnego w związku ze łzawiącym i ropiejącym oczkiem. Lekarz zapisał Sulfacetamid - 1 kropla co 3 godziny. Czy w nocy powinnam rownież podawać ? Po 3 zakroplenuach w dniu wczorajszym widać delikatna poprawę. Jak długo powinnam podawać krople ? Zakraplac tylko chore oko ? Czy ampułka raz otwarta moze byc użyta jeszcze raz po 3 godz jeśli jest przechowywana w lodowce ? Czy w nocy zakraplac ? Pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Odpowiadając na Pani pytania: 1. W nocy proszę nie budzić dziecka i nie podawać kropli. Proszę używać kropli tylko w przypadku gdy dziecko samo się obudzi. 2. O tym jak długo powinna Pani podawać krople powinien zdecydować lekarz pediatra, który zalecił leczenie. 3. Proszę podawać krople tylko do chorego oka. 4. Każda ampułka przeznaczona jest do jednorazowego użycia. Pozostałość po aplikacji nie nadaje się do powtórnego użycia.