Jak długo potrwać może odzyskanie zdrowia i zdrowego wyglądu?

Mój problem dotyczy stanu cery oraz skóry na całym ciele. Niecały rok temu zaczęłam się odchudzać w dość drastyczny sposób, w krótkim czasie zrzuciłam dużo kilogramów. Przechodziłam przez zaburzenia odżywiania. Obecnie ważę 48 kg przy wzroście 169, mam 24 lata. Od trzech tygodni zaczęłam jeść zdrowo, staram się jeść pokarm głownie nieprzetworzony, bazuję ogólnie na warzywach, zdrowych tłuszczach (orzechy, czasem ryby). Jak długo potrwać może odzyskanie zdrowia i zdrowego wyglądu?

Dzień dobry!

Nie jest możliwe odpowiedzieć na Pani pytanie bez osobistego kontaktu, zebrania większej ilości informacji, ocenie przez lekarza i psychologa Pani aktualnego stanu zdrowia i dalszych zaleceń w tym zakresie. Warto też skonsultować się, na ile Pani obecna dieta jest właściwa i co jeszcze może Pani robić, aby jak najlepiej zadbać o swoje zdrowie i powrót do formy.

Pozdrawiam!

Dzień dobry,

dieta powinna być bogata w witaminę E ( zdrowe tłuszcze), witaminę A ( zielone i pomarańczowa warzywa i owoce) i witaminę H ( orzechy, pieczywo, drożdże, jajka). Należy pamiętać o odpowiednim nawodnieniu organizmu. Dodatkowo w jadłospisie powinno się pojawić dobrej jakości białko ( mięso, ryba, jajko czy rośliny strączkowe).

Pozdrawiam