Jak długo powinienem przyjmować leki na stany depresyjne?

Witam.Od sierpnia 2016 zmagam sie ze stanem około depreysjnym.Choroba powodowała zmiejszenie koncentracji,zwolnienie myślenia,zaniki pamięci,obja psychotyczny kłócia po głowie i twarzy. Obecnie przyjmuje efevelon SR 75mg rano,Bilomag Plus 120mg Ginko Biloba rano i wieczorem Olanzapin 10 mg. Czuje się świetnie i moje pytanie jest następujące jak długo powinienem jeszcze przyjmować leki? czy można odstawić z dnia na dzień?

Witam,

stanowczo odradzam samodzielne odstawianie leków- szczególnie z dnia na dzień. Najlepiej będzie w tej sprawie poradzić się lekarza, który prowadzi Pana leczenia i zna przebieg choroby. Ogólnie rzecz ujmując- leczenie podtrzymujące powinno być prowadzone przez okres minimum 6 msc od momentu uzyskania remisji objawowej. Okres ten wydłuża się powyżej 9 msc. w szczególnych przypadkach klinicznych- między innymi przy obecności depresji z objawami psychotycznymi. W przypadku odstawiania leków nie można tego robić z dnia na dzień a stopniowo.

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl

Dzień Dobry Panu,

Jeśli chodzi o odstawienie leków z dnia na dzień, to proszę zwrócić się osobiście do lekarza prowadzącego Pana - gdyż zna Pana i historię Pana stanu około depresyjnego.

Życzę Panu tylko dobrego samopoczucia,
Irena Mielnik-Madej