Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 0 1 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak długo powinna być leczona borelioza we wczesnym stadium z rumieniem?

Jak długo powinna byc leczona borelioza we wczesnym stadium z rumieniem, ok. 6-8 tyg od ugryzienia . Jakimi antybiotykami i w jakich dawkach? Western blot IgM dodatni, IgG ujemne, brak innych objawów. Czy w czasie leczenia antybiotykami mozna sie szczepić ze względu na planowany wyjazd na Dominikanę, np. na dur brzuszny, tezec? Jaką ewentualnie zastosować profilaktykę przeciwmalaryczną? Leczę sie od 24 wrzesnia Doxycyklina, a wylatuje 10 listopada.
KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu

#dziejesienazywo: Czym jest wirus HIV i jaka jest skala jego występowania

Charlie Sheen oficjalnie przyznał, że jest nosicielem wirusa HIV, co ukrywał przez wiele lat. Jak wyglądają statystyki zachorowalności w Polsce i na świecie? Czym jest wirus HIV? Kto znajduje się w grupie ryzyka i w jaki sposób sprawdzić, czy jesteśmy jego nosicielami. Czy każda osoba zakażona wirusem HIV zachoruje na AIDS? Na te i inne pytania odpowiada gość Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej - immunolog dr Paweł Grzesiowski.

Leczenie wobec braku objawów powinno być 6 tygodniowe (zalecenia ILADS). nie ma danych co do szczepień w boreliozie. Ale znam kolegów lekarzy których pacjenci mieli powikłania wiec raczej odradzam i szukam alternatyw dla moich pacjentów. Przeciw malaryczne leki to dostępne w Polsce malarone. Można codziennie. Ale sprytnym pomysłem będzie ciągnąć doxycycline na borelie bo też jest przeciwmalaryczna. PS proszę pamiętać o probiotyk ach

Specjalista chorób wewnętrznych. Członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Boreliozy i Chorób Odkleszczowych (ILADS). Specjalizuje się głównie w leczeniu przewlekłych infekcji oraz chorób odkleszczowych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy