Jak długo powinna być prowadzona reanimacja przez personel szpitalny?

Dzień dobry. Chciałabym się dowiedzieć, jak długo powinna być prowadzona reanimacja przez personel szpitalny, aby uznać za bezskuteczną. Kiedy można przestać reanimować pacjenta?

Aleksander Ropielewski

Reanimacja prowadzona przez zespół szpitalna prowadzona powinna być według ALS (zaawansowane zabiegi resuscytacyjne). W przypadku braku powrotu spontanicznej akcji serca, powrotu oddechu mimo powtórzenia kilkukrotnie cyklu ALS o przerwaniu akcji decyduje osoba kierująca czynnościami resuscytacyjnymi. Nie ma określonej cezury czasowej. Wiele zależy tez od rokowania pacjenta przed zatrzymaniem krążenia.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Nie ma takich wytycznych, które w minutach określałyby ile należy reanimować pacjenta. O tym kiedy należy zaprzestać decyduje lekarz oceniając ryzyko powodzenia reanimacji.