Jak długo powinnam ćwiczyć, aby schudnąć?

Witam! Chciałabym zadać pytanie dotyczące tego jak długo powinnam ćwiczyć, aby schudnąć z 57 na 50, albo chociaż na początek do 53kg, i w talii schudnąć do 60cm, ktore to miałam 2 lata temu, i w biodrach z 95->90.W wakacje wybieram sie pojechac gdzies nad wodę i chciałabym bez obaw pokazać płaski brzuch i szczupłe nogi. Dodam jeszcze, ze mam 160cm wzrostu i mam 18 lat. Planuje biegać, ale nie wiem jak często mam to robic i jak długo. I czy mogę stosowac jakaś dietę?

Witam.

Twoje BMI wskazuje na prawidłowa masę ciała. Chcąc zdrowo się odchudzać szacuje się, że ubytek masy ciała na tydzień powinien wynosić około 0,5 do 1 kg. Ze względu na to, że Pani masa ciała jest w normie nie zalecałabym specjalnych diet redukcyjnych, ale racjonalne żywienie. Już zastosowanie się do jego zasad poprzez m.in. wyeliminowanie ze swojego menu słodyczy, fast foodów oraz innych dań wysokoprzetworzonych w połączeniu z aktywnością fizyczną (bieganie, basen, jazda na rowerze) wysmukli sylwetkę. Proszę pamiętać o spożywaniu 4-5 posiłków dziennie w równych odstępach czasu.
Pozdrawiam

Mgr Daria Ratajczak

Witaj,

Dieta, jak najbardziej wskazana, tj. 5 regularnych posiłków w ciągu dnia, dobrze zbilansowanych, tzn odpowiednia ilość białka, tłuszczu,węglowodanów i błonnika. Dobrym sposobem na spalenie tkanki tłuszczowej są treningi tabata, bieganie też jest skuteczne. Dobrze byś ćwiczyła 4 razy w tygodniu co drugi dzień przez 30-40 minut. i pamiętaj o zjedzeniu posiłku zaraz po treningu. Może to być jogurt 150g + nasiona chia, łyżeczka rodzynek..

Jak chcesz więcej zapraszam do siebie na stronę lub osobiście

dbamodiete.pl
SYlwia Ogrodowczyk