Jak długo powinnam jeszcze zaklejać szew?

Dzień dobry. 14 stycznia tego roku miałam zabieg operacyjny przez cięcie podczas którego miałam usunięte dwa guzy torbielowate wychodzące z haczyka trzustki. Guzy usunięto w całości wraz z fragmentem miąższu trzustki - haczykiem. Szwy wgłębiające na miąższ trzustki. Usunięto również powiększony węzeł z okolicy tętnicy wątrobowej. Założono szew warstwowy rany (30 cm). 31 stycznia zdjęto mi szwy, rana goi się ładnie. Chciałabym się dowiedzieć jak długo powinnam jeszcze zaklejać szew, i czy powinnam go czymś smarować żeby blizna szybciej zginęła.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Nie trzeba już szwu zaklejać. Aby blizna była prawidłowo zagojona należy dbać o higienę w jej okolicy. Pozdrawiam.