Jak długo przyjmować leki IPP?

Witam. Właśnie skończyłam dwa tygodnie leczenia helikobakter pyroli. Stan przewlekły i zapalny. Proszę o podpowiedz jak długo powinnam przyjmować i ile IPP. Niestety nie otrzymałam wcześniej szczegółowych zaleceń. pozdrawiam a wizyta w pażdzierniku.Pozdrawiam.

Lek. Paweł Szadkowski

Leki IPP stosuje się podczas leczenia antybiotykami i może je Pani stosować jeszcze przez ok 2 tygodnie. Dawka może pozostać taka sama (np. 40mg 1 razy dziennie).