Jak długo rozpuszczają się szwy po fundolipikacji?

Witam jestem po fundoplikacji moje pytanie jest takie ile czasu rozpuszczają się szwy wewnętrzne i czy podczas kaszlu ze dwa trzy razy na dzień lub kichaniu można je uszkodzić? Zapomniałam o to zapytać . Dziękuje

Szwy których używa się podczas fundoplikacji z reguły nie rozpuszczają się i pozostają na stałe. Podczas gwałtownych wymiotów można oczywiście uszkodzić cały mechanizm uszczelniający, który został skonstruowany u Pana podczas zabiegu fundoplikacji. Kichanie czy kaszel nie uszkodzą go.