Jak długo schodzą kamienie nerkowe?

Witam, od 2 tygodni mam kamienie w nerkach. W czwartek wyszłam ze szpitala (trafiłam z silnym atakiem kolki nerkowej). Na tomografii wyszło, że mam niewielki kamień, 3 mm, w ujściu do pęcherze, więc już prawie na wylocie :) Dostałam kilka leków, od tej pory żadnej kolki nie miałam, chociaz lżejsze były niemal co dzień, przespana noc była marzeniem. Czułam też silne parcie na pęcherz, a jak już sikałam to czułam dyskomfort. Teraz nie czuję już nic, jest możliwe, że już wyleciał? Jeśli nie to ile może potrwać zanim wyjdzie na świat?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Być może kamień został już usunięty. 3 mm to bardzo mało, więc mogła Pani nawet go nie zauważyć.