Jak długo serce regeneruje się po zapaleniu mięśnia sercowego?

jak dlugo serce regeneruje sie po zapaleniu miesnia sercowego? w maju zdiagnozowano u mnie zapalenie osierdzia z zajeciem miesnia sercowego,w czerwcu mia\lem rezonans magnetyczny funkcja serca bez zmian,kolejny rezonans mam w pazdzierniku.chcialbym wrocic do pracy,jednak przy wysilku odczuwam bol w klatce piersiowej (nie mam dusznosci ani zawrotow glowy).czy bol w klatce piersiowej oznacza ze w moim sercu ciagle jest stan zapalny??

Aleksander Ropielewski

W wyniku zapalenia mogło dojść do mikrouszkodzeń mięśnia sercowego lub naczyń czy też układu bodźcoprzewodzącego serca. Ponieważ każdy przypadek zapalenia serca jest indywidualny trudno jest tu podać jedną właściwą odpowiedź zarówno co do czasu potrzebnego na regenerację jak i całkowitej możłiwości powrotu do zdrowia.