Zapytaj lekarza

1 , 0 2 4 , 9 7 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak długo stosować antybiotyk przy ranie?

Witam. Otóż dwa tygodnie temu przecięłam sobie palec wskazujący na zgięciu od góry, ranę oczyściłam wodą utlenioną, palec usztywniłam bandażem na dwa tygodnie, żeby rana się zrosła i codziennie zmieniałam opatrunek. Jednak po półtora tygodniu zaczęły mnie łapać skurcze w palec, ból przy dotykaniu i poruszaniu, lekkie zaczerwienienie wokół rany, opuchlizna. Dziś byłam w poradni urazowo-ortopedycznej i lekarz stwierdził, że to rumień przyranny, palec mogę prostować i zginać (może nie do końca przez opuchliznę i ból ale ogólnie się daje, więc ponoć nic nie zostało uszkodzone, mam ćwiczyć palec). Dostałam antybiotyk Dalacin C (na pięć dni) i Dexak SL do picia. Pytanie, po jakim czasie powinnam zauważyć poprawę i czy antybiotyk nie powinien być włączony na dłużej? Dziękuję, pozdrawiam.
KOBIETA, 33 LAT 4 dni temu

Badania krwi - bilirubina

Sprawdź czym jest bilirubina! Czy masz ją w normie? Jakie są przyczyny jej wysokiego stężenia w organizmie? Dowiedz się szczegółów, ponieważ jej nadmiar może prowadzić do żółtaczki.

Proszę stosować się do zaleceń lekarza prowadzącego, to on Panią badał i zalecił najbardziej optymalną terapię. Wszelkie wątpliwości należało z nim przedyskutować, a nie podważać jego zdanie na forum internetowym.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy