Jak długo stosować Aspamox?

Witam mam stwierdzoną anginę ropną. Dostałam ospamox 1000 ile dni powinnam brać lek zawsze słyszałam że 10 dni a lekarz kazał 8 dni.nie mam gorączki to też dziwne ale łamie w kościach i nie można przeplykac.czy to na pewno angina.?

Jakub Migoń

Witam, substancją aktywną w preparacie Ospamox 1000 jest amoksycylina z dodatkiem kwasu klawulanowego - antybiotyk wskazany w infekcjach górnych dróg oddechowych o etiologii paciorkowcowej. 10 dni terapii jest standardem stosowanym w przypadku stosowania penicyliny fenoksymetylowej, są badania udowadniające taką samą skuteczność terapii amoksycyliną w terapii 7 dniowej, a nawet 5 dniowej - prawdopodobnie stąd decyzja lekarza. Jeżeli chodzi o Pani wątpliwości co do rozpoznania - angina bez gorączki jest rzadkością, niemniej zdarza się w przypadkach m.in. stłumienia reakcji zapalnej przez leki przeciwgorączkowe, słabej odpowiedzi układu odpornościowego na infekcję jak również jako cecha osobnicza organizmu. Lekarz miał okazję wykonać badanie fizykalne i na podstawie innych objawów, które są dość charakterystyczne, rozpoznać anginę i rozpocząć leczenie antybiotykiem. Zalecam skontaktowanie się ze swoim lekarzem celem rozwiania wątpliwości co do wyboru terapii, ewentualnie konsultacje z innym lekarze. Zalecam również kontakt z lekarzem w przypadku stwierdzenia braku poprawy przy stosowaniu obecnego leczenia jak i wystąpienia skutków ubocznych zażywanych leków.