Jak długo stosować Coaxil?

Proszę mi napisać, ile czasu powinnam zażywać Coaxil? Lekarz psychiatra twierdzi, że wystarczy miesiąc, natomiast lekarz prowadzący, że minimum pół roku. Lek biorę na nerwicę, bolało mnie prawie całe ciało, a wyniki mam dobre. Również mam lęki przed spaniem, chodzi o pierwszą fazę snu, potrafię się obudzić i czuję lęki, drżą mi nogi, ręce. Obecnie biorę Coaxil 3 razy dziennie, ból pomału ustępuje.

ponad rok temu

Szanowna Pani,

Trudno jest odpowiedzieć na to pytanie bez znajomości szczegółów klinicznych. Ogólna zasada dotycząca podawania leków przeciwdepresyjnych zaleca, aby podawać je do wystąpienia remisji (ustąpienia objawów). Zaleca się również, aby po ustąpieniu dolegliwości przyjmować w dalszym ciągu przez jakiś czas lek w zmniejszonej dawce jako leczenie podtrzymujące. Miesiąc to okres, w którym pacjent powinien zauważyć wyraźną poprawę, po tym czasie zaleca się wizytę kontrolną celem oceny, czy konieczne jest przyjmowanie leku dalej w takiej samej czy zmniejszonej dawce.

Fakt, że pomimo krótkiego przyjmowania leku odnotowuje Pani znaczne zmniejszenie objawów lękowych i bólów napawa optymizmem i sugeruje, że kontynuowanie terapii Coaxilem może dać u Pani bardzo dobre rezultaty. Zapewne w Pani przypadku potrzebne więc będzie przyjmowanie leku dłużej niż miesiąc, przede wszystkim jednak zalecałabym wizytę kontrolną u lekarza psychiatry, który oceni postępy leczenia oraz dalszy plan terapii. Mam nadzieję, że już niedługo męczące Panią dolegliwości miną całkowicie, czego Pani serdecznie życzę! Pozdrawiam.