Jak długo stosować dodatkowe zabezpieczenie po pominięciu 6. tabletki z blistra w pierwszym tygodniu?

Jak dlugo stosować dodatkowe zabezpieczenie po pominieciu 6 tabletki z blistra w pierwszym tygodniu. Przez 7 dni czy przez całe opakowanie?

Piotr Pilarski

Jeśli tę tabletkę przyjęła Pani po powyżej 24 godzinach to najlepiej jest przerwać antykoncepcję rozpocząć ją po pojawieniu się krwawienia z odstawienia. Jeśli mniej niż 24 godziny to proszę zachować dodatkowe zabezpieczenie przez 7 dni.

Pozdrawiam.