Jak długo stosować leczenie hormonalne?

Jestem kobietą w wieku 50 lat. Pięć lat temu zachorowałam na nowotwór złośliwy pierśi. Nowotwór okazał się nieinwazyjny comedo carcinoma. Jestem po mastektomii. Po operacji przeszłam hormonoterapię, najpierw brałam jeden rodzaj leku hormonalnego, później inny. Teraz chciałabym przestać brać leki - czy mogę? I czy mogę je odstawić od razu?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Decyzję o zaprzestaniu leczenia powinien podjąć onkolog, do którego chodzi Pani na wizyty kontrolne. Standardowo faktycznie leki te podaje się przez okres 5 lat, niemniej do każdego należy podejść indywidualnie. Być może u Pani istnieją czynniki ryzyka, które sprawiają, że konieczna jest dłuższa terapia. Dlatego też proszę samowolnie nie odstawiać leku, a zapytać o to lekarza prowadzącego.

Pozdrawiam serdecznie