Ocet jabłkowy na odchudzanie

Witam serdecznie, mam 46 lat i jak to już w tym wieku bywa, mam lekką nadwagę. Dlatego chciałabym się trochę odchudzić w trochę może nietypowy sposób. Czytałam trochę na ten temat i zainteresowało mnie stosowanie octu jabłkowego na odchudzanie. Mówiąc szczerze, nie wierze w żadne diety odchudzające, a na regularne ćwiczenia nie mam po prostu ani czasu, ani cierpliwości. Ostrożnie tez podchodzę do wszelkich suplementów, które są obecnie dostępne. Słyszałam, że ocet jabłkowy na odchudzanie jest bardzo skuteczny. Wydaje mi się też, że jest to bardziej naturalny sposób na odchudzanie i mam nadzieje ze bezpieczny. Interesuje mnie to, jak długo trzeba stosować ocet jabłkowy na odchudzanie, aby zauważyć pozytywne efekty i jak go stosować. W jakich proporcjach stosować ocet jabłkowy na odchudzane? Z góry dziękuję za odpowiedz.

Witam serdecznie,

Rzeczywiście regularne spożywanie octu jabłkowego w niewielkich ilościach przyspiesza metabolizm, reguluje pracę układu pokarmowego, intensyfikuje spalanie tkanki tłuszczowej i zapobiega jej wtórnemu odkładaniu się.

Jednak należny pamiętać, że odchudzanie z wykorzystaniem octu jabłkowego musi przebiegać z uwzględnieniem podstawowych zaleceń żywieniowych. Należy zrezygnować z potraw bardzo tłustych i słodkich, a zwiększyć ilość spożywanych warzyw i owoców. Powinno się zwiększyć także ilość wypijanej wody do nawet dwóch litrów dziennie. Dietę można wesprzeć aktywnością fizyczną.

Należy wypijać roztwór octu jabłkowego z wodą trzy razy w ciągu dnia – rano na czczo, przed zjedzeniem obiadu oraz wieczorem, tuż przed położeniem się spać. W szklance wody rozpuszcza się dwie łyżki stołowe octu jabłkowego. Początkowy spadek masy ciała związany jest z odwadnianiem się organizmu, natomiast po kilku tygodniach można zauważyć redukcję tkanki tłuszczowej. Co pewien czas należy robić tygodniową przerwę, aby nie nadwerężyć stanu żołądka. Oczywiście nie wolno także przekraczać zalecanych dawek lub głodować. W trakcie prowadzenia diety należy uważnie obserwować swój organizm, a wszelkie niepokojące objawy zgłaszać lekarzowi, może się bowiem okazać, że układ pokarmowy danej osoby nie toleruje większych ilości kwasu octowego. Należy także pamiętać o ograniczeniu spożywania soli podczas stosowania diety octowej.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację
tel.506225670
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk

Witam, absolutnie nie pochwalam stosowania octu jabłkowego jako sposobu na redukcję masy ciała. Odchudzanie to odtłuszczanie ciała, przynajmniej tak powinno to fachowo wyglądać. Dlatego też należy zastanowić się co doprowadziło do wzrostu masy ciała i znaleźć wspólnie z dietetykiem strategię, jak doprowadzić do schudnięcia w bezpieczny sposób. Ocet jabłkowy do takich metod nie należy. Zapraszam na www. dietoterapia.waw.pl w celu ustalenia indywidualnej diety bez octu jabłkowego :)
Serdecznie pozdrawiam