Jak długo trwa gojenie rany po operacji wycięcia żylaków odbytu?

Witam jestem po operacji wycięcia hemoroidów w sumie to jednego w środku Mam pytanie Jak długo będzie goiła się rana w środku bo strasznie mnie piecze i boli przy oddawaniu stolca

Długość gojenia rany pooperacyjnej po usunięciu hemoroidów zależy od zastosowanej metody operacyjnej oraz indywidualnych cech pacjenta. Średni czas gojenia to 3-4 tygodnie. Stan ogólny pacjenta, choroby towarzyszące, stosowane leki oraz dieta istotnie wpływają na gojenie. Dolegliwości bólowe w tym procesie są dość silne i uciążliwe, zwłaszcza na początku procesu gojenia. Z czasem zmniejszają się i ustępują całkowicie. Nie bez znaczenia jest pielęgnacja rany. Odpowiednia toaleta rany, przemywanie, zastosowanie leków miejscowych w postaci czopków, maści, żeli, ewentualnie leków doustnych może w istotny sposób zmniejszyć dolegliwości i wspomóc proces gojenia. Ważnym elementem procesu zdrowienia w przebiegu pooperacyjnym jest utrzymywanie właściwej diety, tak aby stolec nie był zbyt twardy, aby mechanicznie nie uszkadzał gojącej się rany, ale jednocześnie, aby uniknąć stolców biegunkowych, których kwaśna treść mogłaby podrażniać zoperowaną okolicę. Korzystnie działają ciepłe nasiadówki z kory dębu.