Jak dlugo trwa krwawienie po porodzie?

2 miesiące temu urodziłam córeczkę naturalnie:). Na początku nie miałam krwawienia przez jakieś 2 tyg. potem zaczęłam krwawić przez 2 tyg. i znowu jedynie plamienia, potem znowu się powtórzyło i krwawiłam przez 3 tyg.
Jak poszłam do mojego lekarza to pani doktor powiedziała, że to jest normalne, ale ja się obawiam, że jest coś ze mną nie tak, bo 2 miesiące mijają, a ja dalej mam plamienia i czasami 3 dni krwawienia obfitego...
Proszę o pomoc, mieszkam za granicą i nie wiem czy nie szukać jakiegoś ginekologa. Czy wierzyć w to, co powiedziała mi moja pani doktor? Może powinnam udać się do szpitala i poprosić o jakieś badania? Jeśli tak, to o jakie? Proszę o radę:) Dziękuję i pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Rzeczywiście sposób w jaki Pani macica oczyszcza się po porodzie nie jest typowy. Uważam, że powinna się Pani udać do ginekologa na kontrolę stanu macicy. Zwykle najobfitsze krwawienie jest tuż po porodzie, a z czasem ustępuje ono miejsca plamieniom i do ośmiu tygodni po porodzie zanika.

Pozdrawiam serdecznie!