Jak długo trwa leczenie ostrej białaczki szpikowej?

Mój mąż ma 40 lat i choruje na ostrą białaczkę szpikową M4; FL T3(+)/46,XY. Mój mąż jest po przeszczepie 10 dni i tydzień czasu utrzymuje się gorączka (od 38 do 39,3 stopni). Przeprowadzono badania na grzybice, bakterii, stanu zapalnego i prześwietlenie klatki piersiowej i nic nie wykryto, nie ma żadnej bakterii ani wirusa. Wprowadzono też mężowi taką rurkę przez gardło i dokładnie zbadano oskrzela i płuca i nic nie znaleźli, podobno wszystko czyste a gorączka nadal się utrzymuje. Mąż w tej chwili jest bardzo słaby, ma problemy z oddychaniem (leży pod tlenem).

ponad rok temu

Witam serdecznie!

Myślę, że jedyną osobą , która może udzielić rzetelnych informacji dotyczących stanu zdrowia pacjenta oraz rokowania jest lekarz prowadzący męża. Okres okołoprzeszczepowy (czyli bezpośrednio przed i po przeszczepie) wiąże się z możliwością szeregu powikłań. Po przeszczepie organizm chorego do momentu kiedy nowy szpik zacznie funkcjonować jest bezbronny i chory wymaga ścisłej obserwacji. Z pewnością u męża takie postępowanie jest wdrożone. Gorączka u chorego po przeszczepie szpiku nie zawsze musi wiązać się z infekcją. Czasami wynika to z pobudzenia produkcji w wątrobie tzw. cytokin prozapalnych, które powodują wzrost temperatury ciała.

Tak jak wspomniałam na początku - zachęcam do rozmowy z lekarzem prowadzącym.

Pozdrawiam serdecznie