Jak długo trwa leczenie raka szyjki macicy?

Witam , czy w przypadku leczenia raka szyjki macicy radioterapua skojarzona z chemioterapią mogą przynieść zamierzone efekty czy jedynie zmniejszyć nowotwór, by móc go operować? (pytam jakie są mozliwość nie o radę) Drugie pytanie to jak długo może trwać takie leczenie?, proszę o podobanie ram czssowych od możliwie najkrócej do standardowego czasu leczenia pacjentek

Rafał Stando

Radiochemioterapia jest leczeniem definitywnym, którego zadaniem jest wyleczyć pacjentkę z choroby, a nie zmniejszyć rozmiary guza do etapu operacyjności. Zabieg w tkankach wcześniej napromienianych jest operacją trudną, wiążącą się z dużym ryzykiem poważnych powikłań, dlatego bardzo rzadko wykonywaną. Optymalnie leczenie powinno trwać 6-7 tygodni.