Jak długo trwa leczenie suchego zębodołu po ekstrakcji?

Witam. Mam pytanie odnosnie suchego zebodolu. Jak dlugo trwa zasklepianie dziury po extrakcji? Jestem juz dwa tyg po usunieciu dolnej 8mki. Mialam 3x pukany zebodol i w poniedzialek zalozony nipas. Poki co bol ustapil czasem lekko poczuje cos. Ale dziaslo narazie zbytnio sie nie zasklepia.

Zastosowane leczenie wydłuża gojenie do ok 2 tyg , natomiast zagłębienie będzie się spłycało dłuższy czas najważniejsze,że już nie boli.

Suchy zębodół po usunięciu zęba to dość rzadkie powikłanie, jednak uciążliwe. Zwykle pojawia się, gdy nie przestrzegamy zaleceń dentysty i zbyt szybko skrzep na ranie zostanie usunięty. Jeżeli leczenie przebiega właściwie, to może trwać nawet 10-14 dni, po tym czasie rozpoczyna się formowanie tkanki ziarninowej, która stopniowo pokrywa odsłoniętą kość.

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl