Jak długo trwa pierwsza chemioterapia ostrej białaczki limfoblastycznej?

Jak długo trwa pierwsza chemioterapia ostrej białaczki limfoblastycznej? Witam, mam parę pytań dotyczących ostrej białaczki limfoblastycznej. Moja 15-letnia przyjaciółka miesiąc po stwierdzeniu u niej tej choroby zaczęła 1. chemię. Ile trwa aka chemia? Jak często trzeba ją podawać? Czy przez ten czas trzeba być odizolowanym i być w szpitalu i nie mogę jej odwiedzić? Czy moja przyjaciółka będzie mogła kontynuować naukę?

Witam. Pierwsze cyklu chemioterapii trwa zazwyczaj około 4 tygodni. To jak często trzeba ją podawać zależy od indywidualnej reakcji organizmu na leczenie. Możliwość ewentualnych odwiedzin chorej uzależniona jest od jej stanu klinicznego i decyzji lekarza prowadzącego. W wielu przypadkach udaje się uzyskać całkowite wyleczenie.