Jak długo trwa rehabilitacja po rekonstrukcji wiązadła ACL?

Witam Doktorze mam proszę odpisać na moje pytanie ...jak długo trwa rehabilitacja po rekonstrukcji wiązadła ACL i jak dlugi jest pobyt w szpitalu po takiej operacji {artroskopi}

Dzień dobry,

Po zabiegu ACL powinna Pani skorzystać z zabiegów fizykalnych, które powinien rozpisać lekarz rehabilitacji. Tak naprawdę fizjoterapię po rekonstrukcji ACL należy rozpocząć już następnego dnia po zabiegu. Jest ona bardzo złożona i ciężko opisać jakie ćwiczenia powinna Pani wykonywać nie widząc w jakim stanie jest staw kolanowy i co było robione do tej pory. Proszę zgłosić się do dobrego fizjoterapeuty, który ustali indywidualny program ćwiczeń i pokaże odpowiednią technikę ich wykonywania. Skupiamy się przede wszystkim na stopniowym zwiększaniu zakresu ruchu w stawie kolanowym, mobilizacji rzepki, ćwiczeniach izometrycznych, poprawie propriocepcji. W szpitalu zostaje Pani kilka dni.

Proszę uzbroić się w cierpliwość, gdyż powrót do pełnej aktywności ruchowej jest dosyć czasochłonny i zazwyczaj u każdego pacjenta inny. Życzę powrotu do pełnego zdrowia.

Pozdrawiam serdecznie.