Jak długo trwają zaburzenia w miesiączkowaniu po odstawieniu antykoncepcji?

Witam,
bardzo proszę o pomoc w interpretacji, czy mój obecny cykl wygląda normalnie? Temperatura jest mierzona poprawnie w ustach codziennie o 07:00 rano. Zastanawia mnie, czy miałam już owulację, bo niepokoi mnie dzisiejszy spadek temperatury. Do tego nie pasuje mi objaw wysokiej miękkiej szyjki i śluzu białego jak krem.
To mój 4 cykl po odstawieniu hormonów, czy to nadal może mieć wpływ? To objawy od 1 dnia cyklu do dziś. 36,2 krwawienie 36,4 krwawienie 36,4 krwawienie 36,3 krwawienie 36,3 krwawienie 36,3 plamienie 36,4 współżycie 36,4 36,4 współżycie 36,4 współżycie 36,4 36,4 wilgotno, pierwszy śluz 36,1 wilgotno, współżycie 36,1 wilgotno 36,1 wilgotno 36,1 wilgotno 36,1 mokro, przejrzysty bardzo gęsty śluz, większe piersi 36,2 mokro, przejrzysty bardzo gęsty śluz, większe piersi, współżycie 36,2 mokro, przejrzysty bardzo gęsty śluz, większe piersi, ból podbrzusza 36,2 mokro, przejrzysty bardzo gęsty śluz, większe piersi, szyjka wysoko miękka, ból podbrzusza 36,2 mokro, śluz jak krem, szyjka wysoko miękka 36,1 mokro, śluz jak krem, szyjka wysoko miękka 36,1 mokro, śluz jak krem, szyjka wysoko miękka 36,2 mokro, śluz jak krem, szyjka wysoko miękka, ból podbrzusza 36,3 mokro, śluz jak krem, szyjka wysoko miękka 36,4 mokro, śluz jak krem, szyjka wysoko miękka 36,4 mokro, śluz jak krem, szyjka wysoko miękka dziś 36,2 mokro, śluz jak krem, szyjka wysoko miękka.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Kowalska

Droga Pani!

Po odstawieniu antykoncepcji zaburzenia cyklu miesięcznego mogą trwać do 6-ciu miesięcy. Po tym czasie należy zgłosić się do ginekologa jeśli nadal jest on nieuregulowany.

W bieżącym opisanym cyklu, nie patrząc na temperaturę (warto się zastanowić czy termometr jest na pewno sprawny), na dzień owulacji najbardziej pasuje czas miedzy 12-17 dniem cyklu. Gęsty śluz jest charakterystyczny dla drugiej fazy, lutealnej cyklu.

W związku z wieloma stosunkami w czasie tego cyklu, proponowałabym wykonanie testu ciążowego.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.