Jak długo trzeba czekać na działanie leków na nerwicę lękową i depresję?

witam mam 29 lat od 1,5 miesiaca biore asertin 50 rano plus perazin 25 mg na nerwice lekowa oraz depresje od trzech dni mam zwiekszana dawke asertinu do 75 mg leki ustapily wmiare ale nadal brak mi sil do dzialania i pracy aha perazin biore jeszcze w polodnie 1 tab oraz wieczorem dwie plus 30mg deproxoletu jak dlugo mozna jeszcze czekac gdy te leki zaczna dzialac skoro biore je juz troche

Witam serdecznie. Rozumiem niecierpliwość w oczekiwaniu na poprawę stanu zdrowia. Każdy człowiek, który decyduje się na leczenie farmakologiczne spodziewa się błyskawicznej poprawy oraz osiągnięcia poczucia dobrostanu w okresie choćby kilku tygodni. Częściowe zmiany i nieduża poprawa raczej nikogo nie zadowalają.
Takie oczekiwania przesłoniły Ci obiektywną ocenę. Piszesz, że lęki ustąpiły. Jest to znaczący postęp. To lęki właśnie są najbardziej nieprzyjemne i najważniejsze dla utrzymywania się choroby. Zapewne znane Ci jest pojęcie błędnego koła objawów nerwicowych. Wielu pacjentów doskonale wie, że coś takiego istnieje, ale nie analizuje znaczenia owego błędnego koła. Niesłusznie. Błędne koło to bowiem nic innego, jak napędzanie się objawów. Pokażę to na przykładzie lęku. Lęk, który jest irracjonalnym strachem napędza inne objawy, takie jak na przykład zaburzenia snu, trudności w koncentracji uwagi, inne kłopoty z pamięcią, niepokój, czasem fobie, panikę, etc. Pojawienie się tych objawów z kolei wzmaga lęk i koło się zamyka. Skoro ustąpiły u Ciebie lęki, to jesteś na dobrej drodze do wyleczenia. Sądzę, że teraz jest najlepszy moment do wspomożenia farmakoterapii psychoterapią. Życzę sukcesów w walce o swoje zdrowie. Psycholog Mirosława Kamola-Olszewska

Działanie leków to nie moja działka, ale proszę wiedzieć, że w przypadku zaburzeń nerwicowych farmakoterapia jest jedynie leczeniem objawowym, natomiast leczeniem przyczynowym (głównym) jest psychoterapia.

witam,
zmiana leków powoduje, że należy poczekać znowu około 2 tygodni na pożądane działanie. Poza tym zalecam poza farmakoterapią psychoterapię ponieważ zarówno nerwica jak i depresja mają swoją przyczynę, która nie zniknie za pomocą leków,
pozdrawiam i życzę zdrowia

farmakoterapia poprawia okresowo samopoczucie i wspaniale wspomaga psychoterapie, ale sama nie "wylecza".moze oprocz czekania na dzialanie lekow wartoby zrobic cos dla siebie i zaczac psychoterapie...pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza