Jak długo trzeba przyjmować lek Spironol, aby wyleczyć nadmierne owłosienie?

Jak długo trzeba przyjmować lek Spironol, aby wyleczyć nadmierne owłosienie? Czy po zaprzestaniu stosowania leku, owłosienie powróci? Czy nie pogorszy się?

Dzień dobry, jest to zróżnicowane indywidualnie, efekty są widoczne po ok. 3 do 6 miesięcy stosowania. Po zaprzestaniu stosowania nie nastąpi pogorszenie, jednak możliwy jest nawrót owłosienia.