Jak długo trzeba stosować lek Asentrę u osoby nie chodzącej na terapie?

Biorę asentrę od 2 mies.,ale od tygosnia 125mg i od dwóch dni 150mg,narazie nie ma żadnej poprawy ani skutków ubocznych.Chociaż lekarz stwierdził,że jestem mniej chaotyczna,ale ile trzeba go brać?,by pomógł.Na psychoterapie nie idę,bo w nią nie wierze,a mam sporo pracy i dziecko.Poza tym moja depresja jest endogenna po ojcu

Szanowna Pani, jeśli Pani nie "wierzy" w psychoterapię, to faktycznie nie ma co teraz ją rozpoczynać. Psychoterapia jest tylko wówczas skuteczna, gdy pacjent jest gotowy do zmiany, do długoterminowej pracy, ufa terapeucie, no i oczywiście wybiera właściwą metodę terapeutyczną, prowadzoną przez kompetentnego terapeutę. Wobec pacjentów z Pani rozpoznaniem również prowadzi się psychoterapię, ale inną metodą niż np. z pacjentami "neurotycznymi". Zatem psychoterapia może być dla Pani jak najbardziej pomocna; pod warunkiem jednak, że zostaną spełnione opisane wyżej warunki.

Jestem psychoterapeutą, a nie lekarzem psychiatrą, zatem nie mogę wypowiadać się nt. leczenia farmakologicznego. W tej kwestii proszę skontaktować się ze swoim lekarzem psychiatrą. Pozdrawiam

Dzień Dobry.

O długości przyjmowania leków w każdym indywidualnym przypadku decyduje lekarz zlecający lek.

Jeśli chodzi zaś o psychoterapię to proszę rozważyć decyzję.
W Pani przypadku najkorzystniejszym leczeniem i dającym najlepsze skutki jest leczenie farmakologiczne oraz terapeutyczne.

Życząc tego, co jest Pani najbardziej potrzebne,
Przesyłając serdeczności,
D.Pysz-Waberski
https://www.facebook.com/nadzycie/
Konsultacje Skype: Wsparcie Psychomed