Jak długo utrzymuje się kaszel po zapaleniu oskrzeli?

Witam. Mam pytanie ile czasu utrzymuje sie kaszel po zapaleniu oskrzeli? Podobno juz osluchowo czysto, ale ja dalej duzo kaszle i niestety dalej czuje zalegajaca wydzieline. Wczesniej bralam przez 10 dni Deflegmin 75mg, teraz dostalam Pectodril, na razie biore drugi dzien i tez slabo mi rozrzedza (pije 2l wody dziennie). Oprocz tego mam jeszcze przez 5 dni robic inhalacje z Nebbudu (wczesniej razem z berodualem).

W ostrym zapaleniu oskrzeli mamy ostry kaszel. Ostry kaszek to taki, który utrzymuje się do 5-6 tygodni. W przypadku przedłożenia się takiego kaszlu lub zmiany jego charakteru, lub pojawieniu się innych dolegliwości wtedy trzeba skonsultować się ponownie z lekarzem.