Jak długo utrzymuje się kaszel po zapaleniu płuc u dziecka?

Witam, mój 8-mio miesięczny syn tydzień temu przechodził zapalenie płuc, potrzebna była hospitalizacja, następnie antybiotyk jeszcze przyjmował w domu po wyjściu z niego. Po skończonym leczeniu antybiotykiem, kaszlał tylko w celu odkaszlnięcia rzężenia w płuckach, jednak przez 2 ostatnie dni kaszel się nasilił. Jak długo może utrzymywać się kaszel po zapaleniu płuc u takiego maleństwa? Co może powodować taki kaszel?

Lek. Katarzyna Szymczak

Kaszel może utrzymywać się długo, nawet kilka tygodni, w razie niepokoju sugeruję wizytę u pediatry.
Pozdrawiam

Trochę krótko było dziecko w szpitalu .....może jest nawrót objawów ...myślę że konsultacja pulmonologa dziecięcego jest konieczna.