Jak długo utrzymuje się krwawienie po łyżeczkowaniu kanału szyjki i jamy macicy?

Witam.
Dwa dni temu miałam zabieg łyżeczkowania kanału szyjki macicy i jamy macicy już wieczorem przestałam krwawic, po dwóch dniach pojawił się ból kręgosłupa.
Czy to jest normalne, czy może powinnam zgłosić się do lekarza?

Witam serdecznie,

Krwawienie po zabiegu łyżeczkowania może utrzymywać się nawet do 2 tygodni. Większości pacjentek kończy się jednak wcześniej. Nie ma zatem powodów do niepokoju. Bóle kręgosłupa także często występują na kilka dni po zabiegu.
Sugerowałabym jak najwięcej odpoczywać w najbliższym czasie, nie nosić ciężkich rzeczy. Warto dać organizmowi czas na zregenerowanie.
Jeżeli jednak krwawienie powróci lub pojawi się gorączka konieczny będzie kontakt z lekarzem.

Pozdrawiam.