Jak długo utrzymuje się pernazyna we krwi?

Od kilku tygodni biorę pernazynę (dawki w mg: 50+50+75). W ulotce znajduje się informacja, iż nie należy jej stosować w połączeniu ze środkami przeciwbólowymi. Czeka mnie jednak dość bolesny zabieg stomatologiczny. Z powyższego wynika moje pytanie: jak długo po odstawieniu tego leku utrzymuje się on we krwi i kiedy bez obaw można poddać się narkozie?

Witaj,
Po pierwsze zanim odstawisz jakikolwiek lek skonsultuj sie z lekarzem prowadzacym, ktory zalecil pernazyne. On Ci powie jakie leki mozesz przyjmowac i kiedy. Jesli dobrze rozumiem to na ulotce nie bylo czasu obecnosci leku we krwi? Ja nie jestem specjalista od pernazyny, ale znalazlam ulotke w ktorej sa nastepujace informacje:
"Po podaniu pojedynczej dawki 100 mg, stężenie leku w osoczu spada w ciągu 24 h do granicy wykrywalności. Podczas wielokrotnego dawkowania (500 mg przez kilkanaście dni) stwierdzono występowanie stanu równowagi stężenia perazyny w surowicy krwi po 7-8 dniach leczenia.Stężenie metabolitu - demetyloperazyny osiąga stan stacjonarny po 14 dniach." Co moze oznaczac, ze nie wiemy jak dlugo lek bedzie na Ciebie dzialc i nie wiemy czy mozesz go spobie p prostu odstawic. KOniecznie skonsultuj sie z lekarzem prowadzacym.

Takich informacji na pewno udzieli lekarz prowadzący. Należy też skontaktować się z anestezjologiem który będzie wykonywał narkozę, jest on najbardziej kompetentną osobą odnośnie metabolizmu różnych leków oraz możliwości łączenia ich ze sobą.

Narkoza to potoczna nazwa znieczulenia ogólnego , jeżeli takie ma być to po prostu porozmawia Pan o tym z anestezjologiem , w szpitalu kolejowym jest punkt konsultacji anestezjologicznej.
Przy znieczuleniu miejscowym , które wykonuje się w gabinecie nie ma znaczenie ten lek.
Przyjmowanie tego leku nie wyklucza przyjmowania leków przeciwbólowych powrzechnie dostępnych (Ibuprom ,paracetamol) , nie wskazane są leki p/bólowe opioidowe , ale zazwyczaj takich nie przepisuje się po zabiegu stomatologicznym.