Jak długo w organizmie utrzymują się leki na nerwicę?

Dzień dobry. Ile czasu od odstawienia muszę odczekać,aby wypłukały się z organizmu leki, które biorę. Podaję substancje czynne tych leków: citalopram 30 mg/dobę oraz trazodon 75 mg/dobę. Biorę je na nerwicę. Pytam, ponieważ chciałbym powrócić do oddawania krwi. Nie wiem jednak na ile dni przed oddaniem muszę tymczasowo odstawić te leki, aby moja krew była "czysta" i nie zaszkodziła biorcy krwi obecnością w niej leków.

Witam serdecznie,
po pierwsze leki można odstawiać tylko we współpracy z psychiatrą
i ze wsparciem psychoterapeutycznym.
Po drugie, jak już uda się Panu je odstawić i nie będzie Pan miał
skutków odstawiennych lub nawrotów nerwicy to będzie oznaczało
że się Pan wyleczył.
Jeżeli nie to trzeba by podjąć ponowne leczenie - przy czym ja
rekomendowałbym psychoterapię, a nie farmakologię. Pozdrawiam